Psie dobre wychowanie

Co zrobić, żeby nowy, czworonożny mieszkaniec naszego domu wyrósł na dobrze wychowanego towarzysza? Potrzeba na to cierpliwości, czasu i konsekwencji. Nagrodą są wspólne, szczęśliwe chwile.
Psie dobre wychowanie

Moment kiedy w naszym domu pojawia się pies, to chwila, kiedy bierzemy za niego odpowiedzialność. To, jaki będzie za miesiąc, czy rok, zależy wyłącznie od nas. Niezależnie od tego, czy mówimy o szczeniaku, czy o psie dorosłym.

Pies w domu to nie tylko kilka spacerów, zabawa i napełnianie misek. To ogrom cierpliwości, czasu i przede wszystkim konsekwencji, które musimy mu poświęcić, aby wyrósł na dobrze wychowanego towarzysza.

Weź pod uwagę kilka naszych rad.

  1. Stosuj system nagradzania. Za dobre zachowanie i umiejętnie wykonane polecenia możemy nagrodzić przysmakiem (nie przesadzajmy z ilością), zabawą np. szarpakiem lub poświęceniem psu uwagi np. poprzez głaskanie i chwalenie.
  2. Nigdy nie krzycz, nie bij i nie stosuj kar fizycznych. To nie są metody wychowawcze. Bijąc, uzyskasz efekt odwrotny, niż pożądany.
  3. Bądź dla swojego psa partnerem i przyjacielem a nie panem i właścicielem.
  4. Skorzystaj z pomocy szkoleniowca, psiego przedszkola lub szkółki. Słuchaj rad doświadczonych osób
  5. Naucz się rozumieć swojego psa – on potrafi mówić bez słów, trzeba się poznać jego język. Na przykład, jeśli stoi przy drzwiach i patrzy na klamkę, to na pewno chce wyjść na dwór. Jeśli podchodzi do Ciebie i zaczyna szczekać cofając się, wiadomo że chce, żebyś poszedł za nim. Zrozumienie tych prostych sygnałów Tobie zaoszczędzi prania dywanu a Twojemu psu stresu.

Przeczytaj także

Ares Nowy Wizerunek

Nowy wizerunek firmy Ares

Nowoczesna firma wymaga nowoczesnego wizerunku i sposobów komunikacji. Szerokie otwarcie na nowe rynki zagraniczne oraz nowa oferta były dla nas impulsem do zmian również w sferze wizualnej, Witamy w nowej odsłonie na nowej stronie.

Przeczytaj artykuł
Animals Veterinary Days

Targi Animals’ Days

Po długiej przerwie covidowej wracają największe targi zoologiczne w Polsce – Animals’ Days. Odbędą się w dniach 15-17 października w Ptak Expo Nadarzyn. Nie zabraknie tam również naszego stoiska.

Przeczytaj artykuł
Certyfikat Diamenty Zoologii

Certyfikat Diamenty Zoologii

Nasza nowa bezzbożowa kiełbasa Major Premium została wyróżniona certyfikatem Diamenty Zoologii podczas odbywających się w Łodzi targów Pet Expo Meeting. Kapituła doceniła innowacyjność i prostotę naszego produktu.

Przeczytaj artykuł