Psie dobre wychowanie

Co zrobić, żeby nowy, czworonożny mieszkaniec naszego domu wyrósł na dobrze wychowanego towarzysza? Potrzeba na to cierpliwości, czasu i konsekwencji. Nagrodą są wspólne, szczęśliwe chwile.
Psie dobre wychowanie

Moment kiedy w naszym domu pojawia się pies, to chwila, kiedy bierzemy za niego odpowiedzialność. To, jaki będzie za miesiąc, czy rok, zależy wyłącznie od nas. Niezależnie od tego, czy mówimy o szczeniaku, czy o psie dorosłym.

Pies w domu to nie tylko kilka spacerów, zabawa i napełnianie misek. To ogrom cierpliwości, czasu i przede wszystkim konsekwencji, które musimy mu poświęcić, aby wyrósł na dobrze wychowanego towarzysza.

Weź pod uwagę kilka naszych rad.

  1. Stosuj system nagradzania. Za dobre zachowanie i umiejętnie wykonane polecenia możemy nagrodzić przysmakiem (nie przesadzajmy z ilością), zabawą np. szarpakiem lub poświęceniem psu uwagi np. poprzez głaskanie i chwalenie.
  2. Nigdy nie krzycz, nie bij i nie stosuj kar fizycznych. To nie są metody wychowawcze. Bijąc, uzyskasz efekt odwrotny, niż pożądany.
  3. Bądź dla swojego psa partnerem i przyjacielem a nie panem i właścicielem.
  4. Skorzystaj z pomocy szkoleniowca, psiego przedszkola lub szkółki. Słuchaj rad doświadczonych osób
  5. Naucz się rozumieć swojego psa – on potrafi mówić bez słów, trzeba się poznać jego język. Na przykład, jeśli stoi przy drzwiach i patrzy na klamkę, to na pewno chce wyjść na dwór. Jeśli podchodzi do Ciebie i zaczyna szczekać cofając się, wiadomo że chce, żebyś poszedł za nim. Zrozumienie tych prostych sygnałów Tobie zaoszczędzi prania dywanu a Twojemu psu stresu.

Przeczytaj także

Targi PetExpo 2022

W najbliższy weekend, 16-18 września, wybieramy się na kolejną imprezę targową – targi PetExpo, gdzie zaprezentujemy się pośród 170 wiodących firm z branży pet.

Przeczytaj artykuł